Vejetaryen Beslenme Paketi

3,750.0021,600.00

Vejetaryen beslenmek istiyorum ama hangi çeşidinin bana uygun olduğunu bilmiyorum diyorsanız uzman diyetisyenlerimiz sizlerin yanında.KAHVALTI
MERCİMEK KRAKER
MOZARELLA PEYNİRİ
GUACAMOLE SOS
KRUDİTE


ÖĞLE
KAPYA BİBER YATAĞINDA TAHIL ŞÖLENİ
PANCARLI ELMALI BADEM YOĞURDU


AKŞAM
HİNDİSTANCEVİZİ SÜTLÜ ÇORBA
MAŞ FASULYELİ MARUL DÜRÜMLERİ


1.ARA
VEGGIE SÜTLAÇ


2.ARA
TEATOKS
SKU: P00010809 Kategori:

Açıklama

Vejetaryen Beslenme Paketi, Vejetaryenlik hayvansal ürünlerin(et-tavuk-balık) tüketilmediği bir beslenme tarzıdır. Vejetaryen beslenme paketi genel olarak sebze, meyve, kuruyemiş, baklagil, tahıl, süt ve süt ürünlerinden meydana gelir. Fit ve Hafif Vejetaryen Beslenme Paketi ile yeterli ve dengeli beslenme prensibi göz önünde bulundurularak sizlere kaliteli ve hızlı teslimat hizmeti sağlanmaktadır. Bu paket vejetaryen olmasının yanında, sebzelerin besin değerlerinden son derece faydalı olarak yararlanmanızı, sindirim sisteminizi iyileştirip korumaya yönelik planlanmıştır. Uzman kadromuz ile farklı, yeni ve keyifli tarifler kullanarak üretim yapıyoruz. Kalori ve protein ihtiyacınız için beslenme uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Vejetaryen Beslenme

Vejetaryen beslenme hem ülkemizde hem de dünyada popülerlik kazanmakta ve konuyla ilgili yemek kitaplarının ve makalelerin sayısında ciddi bir artış görülmektedir. Bu yaygın arzunun bir sonucu olarak artık fast food işletmelerinde sebze burgerleri ve diğer vejetaryen seçenekler mevcuttur. Vejetaryen olma motivasyonları kültürler ve tarihsel zamanlar arasında değişebilse de, etik, sağlık, çevresel ve dini düşüncelerin bu kararda sıklıkla önemli faktörler olduğu iyi bilinmektedir.

Vejetaryenlik genel olarak kırmızı et, kümes hayvanları ve balıkları hariç tutan bir diyeti tanımlar. Antik Yunanistan, vejetaryen diyetlerin tarihinin başladığı yerdir. Antik Çağ’dan bu yana birçok filozof, etik ve manevi kaygılar nedeniyle gıda taleplerini karşılamak için hayvan kesimini kullanmamakla ilgilendi; Pisagor, çağdaş vejetaryenliğin babası olarak kabul edilir. Vejetaryen bir yaşam tarzının avantajlarını benimseyen bir İngiliz kuruluşu olan Vejetaryen Derneği, 1847’de vejetaryenliğin popülerlik kazanmasına yardımcı olmakla tanınır. Vejetaryen diyet, sığır eti, kümes hayvanları ve balıkları ortadan kaldıran ve öncelikle meyve, sebze, tahıl, baklagiller, fındık ve tohumlardan oluşan bitki bazlı bir diyettir. Ancak vejetaryen beslenme alışkanlıkları bu çerçevede çok çeşitli pratik kullanımlara sahiptir.

Vejetaryen Çeşitleri

Tüketilen gıdalar vejetaryenliği kategorize etmek için kullanılmaktadır.

Veganlar Sıkı bir vejeteryan diyeti uygularlar. Hayvansal ürün kullanımları yoktur. Süt, yumurta, hatta jelatin ve bal bunlardan bazılarıdır.

Lakto-ovo Veganlar

Et yemezler. Süt ve yumurta gibi süt ürünlerini tüketirler.

Lakto Vejetaryenler

Ete ek olarak yumurta da tüketmezler. Süt de dahil olmak üzere süt ürünleri kısıtlanmaz.

Ovo Vejetaryenler

Süt içmezler fakat yumurta tüketirler.

Vejetaryen Beslenme Paketi Sağladığı Avantajlar

Etik ilkeleri ve hayvan refahına verdiği destek nedeniyle, insanlar genellikle bu tür beslenmeyi seçerler. Ancak bunun ötesinde, sağlık ve vejetaryen beslenme arasında güçlü bir bağlantı vardır. Et yiyenlerle karşılaştırıldığında, vejetaryenler tipik olarak daha üstün diyetlere sahiptir. Vejetaryen bir diyet, vücudun ihtiyaç duyduğu tüm lif, E vitamini, C vitamini ve magnezyumu içerir.

Kalp Sağlığı İçin Fazlasıyla Faydalıdır

Kalbi sağlıklı ve güçlü tutar. Kalp hastalığı geliştirme olasılığını azaltır. Trigliserit, total kolesterol ve kötü kolesterol değerlerini düşürmesi bu sonuca yol açmıştır.

Kan Şekerini Stabilize Eder

Vejetaryen beslenme üzerine yapılan araştırmalara göre, bu diyet sağlıklı bir kan şekeri seviyesini koruyabilir. Özellikle tip 2 diyabetli kişiler için vejetaryen bir diyet önerilir.

Kanser Riskini Düşürebilir

Araştırmalar, vejetaryen bir diyetin meme, kolon, rektum ve midede kanser geliştirme şansını azalttığını gösteriyor. Konuyla ilgili kesin bir bilgi olmadığı için sadece riski azaltabileceğini söyleyebiliyoruz.

Kabızlık Olasılığını Azaltır

Lif oranı yüksek bir diyet olduğu için kabızlık riskini azaltır. Üriner sistemi kontrol eder.

Vejetaryen Beslenme Paketi Kilo Verdirir mi?

Vejetaryen diyet kilo vermek isteyenler için bir seçenektir. Araştırmalara göre vejetaryenler, vejetaryen olmayanlara göre daha fazla kilo veriyor.

Vejetaryen Beslenme Paketi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz diyetisyenlerimize ulaşabilirsiniz.

Ek bilgi

Gün

5 Gün, 10 Gün, 20 Gün, 30 Gün