Beslenme Kas 19
Fit ve Hafif 0 Yorum

Sporcu Beslenme 300x200, Kapıda Yemek Servisi - Fit ve HafifSporcu Beslenme
Düzenli ve sağlıklı bir beslenme programı ile spor yapmaya karar verdiyseniz ve aklınızda “Sporcu beslenmesi nasıl olmalı” sorusu varsa aşağıdaki bilgiler tam size göre.
Sağlıklı ve fit bir vücut için yapmanız gereken ilk çalışma, beslenmenize dikkat etmektir. Özel sporcu beslenme listesi ile hem sağlıklı bir beslenmeye hem de istediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. Bir sporcu, hangi besinleri hangi miktarda almalı, hangi besinlerden uzak durmalı gibi noktaları göz önünde bulundurarak bir beslenme listesi oluşturabilirsiniz.

Sporcu Beslenmesi Nedir?
Düzenli olarak spor yapan kişilerin uyması gereken bir liste olan sporcu beslenme listesi, vücut direncinin artırılması, dayanıklılığın artırılması, fit bir vücuda sahip olmak ve sağlıklı beslenme için gereklidir. Sporcu beslenme paketleri, kişiye özel olarak yaptırılabilir. Bu paketler kişilerin, yaş, cinsiyet, kilo ve boy gibi etkenlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Günlük almanız gereken kalori ihtiyacını karşılamak için protein, karbonhidrat ve yağ içeren besinlerden oluşan bir liste tercihi yapabilirsiniz. Spor türüne göre değişiklik gösteren sporcu beslenme listelerinin, kan şekerini dengeleme, vücut direncini artırma, kondisyon ve dayanıklılık gibi birçok etkenin göz önünde bulundurularak yapılması gerekir. Vücudun gün boyu ihtiyaç duyduğu yağ, karbonhidrat ve proteini doğru bir şekilde gerekli miktarda tüketilmesi vücut direnci açısından önemlidir.

 Sporcu Beslenmesi Nasıl Olmalı?
Sporda Beslenme Paketi 300x300, Kapıda Yemek Servisi - Fit ve HafifSporunuza başlamadan birkaç saat önce yağ ve lif bakımından zengin olmayan yiyecekleri tüketmeniz daha doğru olacaktır. Yağ ve liflerin sindirimi uzun olduğu için spor sırasında vücudunuza ağırlık verir. Spor öncesi öğününüzde, protein ve karbonhidrat bakımından zengin olan besinleri tercih edebilirsiniz.
Kendinize özel sporcu besin listesi için uzman diyetisyenlerimizden yardım alabilirsiniz.

Gün içinde bol bol su içmek, metabolizmanın hızlanması ve sağlıklı bir şekilde çalışması için önemlidir. Günlük tüketmeniz gereken su miktarını diyetisyenlerimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Sporcu beslenmesinde, rafine şeker ve işlenmiş gıdalardan kesinlikle uzak durmanız gerekir. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu protein, karbonhidrat ve yağ içeren besinleri doğru zamanda tüketmeniz, sporunuz için önemlidir.

Sporcu Beslenme Paketi
Sporcu Beslenme Paketi, Sporcuların artan enerji ve protein gereksinimi karşılayan bu programımızda beslenme uzmanımız ile birlikte kas artışını destekleyen aynı zamanda yeterli vitamin- mineral içeriği ile kas onarımına da zemin hazırlayan paketimizle sizlerin yanınızdayız. Uzman kadromuz ile her gün farklı menü ve keyifli tarifler kullanarak üretim yapıyoruz. Kalori ihtiyacınız için aşağıdaki seçeneklerden (2300 kcal / 2500 kcal / 2600 kcal) birini seçerek ya da beslenme uzmanımıza ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Logo, Kapıda Yemek Servisi - Fit ve Hafif
ÜCRETSİZ

DİYETİSYEN DESTEĞİ

Ücretsiz diyetisyen desteği alabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.