ArabicEnglishFrenchTurkish

Sporcu Beslenme Paketi

1,750.0011,700.00

Sporcu beslenme paketi sporcuların artan enerji ve protein gereksinimi karşılayan bu programımızda beslenme uzmanımız ile birlikte kas artışını destekleyen aynı zamanda yeterli vitamin- mineral içeriği ile kas onarımına da zemin hazırlayan paketimizle sizlerin yanınızdayız.KAHVALTI
PEYNİRLİ YEŞİL WRAP
ÇIRPILMIŞ YUMURTA
RENKLİ DOMATESLER
CEVİZ


ÖĞLE
MEKSİKAN TAVUK
HAŞLANMIŞ SEBZE
ZERDEÇALLI BASMATİAKŞAM
IZGARA KÖFTE
HAŞLANMIŞ SEBZE
ELMALI CEVİZLİ PANCAR SALATA


1.ARA
YER FISTIĞI KROKAN TART


2.ARA
KIRMIZI MEYVELİ PROTEİN SHAKE

Açıklama

Sporcu Beslenme Paketi, Sporcuların artan enerji ve protein gereksinimi karşılayan bu programımızda beslenme uzmanımız ile birlikte kas artışını destekleyen aynı zamanda yeterli vitamin- mineral içeriği ile kas onarımına da zemin hazırlayan paketimizle sizlerin yanınızdayız. Uzman kadromuz ile her gün farklı menü ve keyifli tarifler kullanarak üretim yapıyoruz. Kalori ihtiyacınız için aşağıdaki seçeneklerden (2300 kcal / 2500 kcal / 2600 kcal) birini seçerek ya da beslenme uzmanımıza ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Egzersiz sağlıklı yaşamın vazgeçilmez parçası. Spor yapan kişilerin günlük karbonhidrat, protein, yağ dolayısıyla vitamin, mineral ve su dengesini sağlayacak  kişiye özel yeterli ve dengeli beslenmesi önemlidir. Özellikle de öğünlerin planlaması ve zamanlaması önem taşır.

 Egzersiz ve kas artışı

Kas dokusunu artırmak için, kadar egzersiz yapmak da önemlidir. Eğer yiyecek tüketimi artırılır, egzersiz yapılmazsa yağ dokusu artmaktadır. Kas hücrelerinin gelişimini uyarmak için, yoğun kas çalışması örneğin kuvvet antrenmanları yapılmakta ve diyete ek enerji tüketilmektedir. Kas kuvvetini artıran en önemli etmenin uygulanan antrenmanlar olduğu bilinmektedir. Kuvvet sadece giderek artırılan ağırlık antrenmanlarından sonra artmaktadır. Sporcu beslenme Paketi ile Gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Yapılan ağırlık antrenmanlarının tipi ve yoğunluğu kuvvet artışının belirlemektedir. Kas yoğunluğunu ve kuvvetini artırmak için aminoasit ve protein eklerinin kullanımının yararlı olacağı düşüncesi yaygındır. Ancak protein kas yapısında bulunmakla beraber, kasların büyük çoğunluğu su, %20-22’si ise proteinden oluşmaktadır. Kas kuvvet ve gelişimi için proteini yanı sıra karbonhidrat ve çeşitli vitaminlere de gereksinim duyulmaktadır. Eğer enerji yetersiz alınırsa proteinler kas yapımı ve onarımı yerine enerji sağlamak için kullanılmaktadır. Kas gelişimi, dayanıklılık ve kuvveti artırmak için yeterli enerji sağlayan diyet tüketmek gerekmektedir. Kas gelişimi ve gücü için fazla protein tüketiminin gerekliliği ile ilgili bilimsel veri bulunmamaktadır. Çünkü fazla tüketilen protein vücutta yağ olarak depolanmaktadır.
Kısaca, kas dokusunda artış sağlayan diyet; Proteinden ve Kompleks karbonhidrattan zengin olmalıdır

Sağlıklı Beslenme & Kilo Koruma Paketi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz diyetisyenlerimize ulaşabilirsiniz.

Ek bilgi

Gün

5 Gün, 10 Gün, 30 Gün

Kalori

2300-2500 Kcal, 2600- 3000 Kcal, 3100-3500 Kcal

İlk yorumlayan siz olun “Sporcu Beslenme Paketi”