FİT VE HAFİFS GIDA İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. MESAFELİ SATIŞ/HİZMET SÖZLEŞMESİ

 1. TARAFLAR

İşbu sözleşme, Maslak Mahallesi, Ahi Evran Caddesi, Nazmi Akbacı Ticaret Merkezi, D:No:5/119 Sarıyer/İstanbul adresinde faaliyet gösteren FİT VE HAFİFS GIDA İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ (FİRMA) ile aşağıda imzası VEYA online, yazılı, telefon mesajı ile onayı bulunan alıcı (bundan sonra sözleşmede ALICI olarak anılacaktır) arasında yapılmıştır.

 1. SÖZLEŞMENİN KONUSU

 İşbu sözleşmenin konusu, alıcının ister firmanın telefon veya internet sitesi üzerinden seçmiş olduğu günlük ve öğünlük gıda yemek ürünlerinin / beslenme paketlerinin satış ve teslimi ve buna ilişkin tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir.

 1. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGICI, SÜRESİ VE SONA ERMESİ

Alıcı, firmaya ait telefon veya  internet sitesi üzerinden kayıt yaparak sipariş vererek Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve seçilen ürün paketinin teslimatına başlanması için alıcının sipariş ettiği paket bedelini tam olarak ödemiş olması gerekmektedir.  Alıcı ödemenin tahsilatından en az 3 iş günü sonrasında aldığı beslenme planı için başlatma talebinde bulunur. Bu işlemden sonra sahip olunan paketler 60 gün süresince kullanılabilir olup bu süreden sonra bedel iadesi olmaksızın kullanılamaz. FİT VE HAFİF kendi takdiri ile yeni siparişleri kabul etmeme hakkına sahiptir. Alıcı pakete devam etmek istiyor olması halinde paket/sözleşme bitiminde FİT VE HAFİF ile tekrar iletişime geçmeli veya ilk siparişte kendisine yollanan kullanıcı adı ve şifre ile firmanın internet sitesi üzerinden veya firmaya ait telefondan yeni paket satın alması gerekmektedir.  İşbu sözleşmeye konu son günlük paketin sözleşme koşullarında teslimi ile ya da sözleşmede belirlenmiş son kullanım süresinin bitiminde kullanılamaz hale gelmesi ile bu sözleşme kendiliğinden sona erer.

 1. BESLENME PAKETLERİ DETAYLARI

 

FİT VE HAFİF farklı taleplere yönelik günlük ve öğünlük gıda ürünlerini planlar, üretir ve müşterilerinin adreslerine teslim eder. Sisteme girişi yapılan ve kayıt edilen bilgilerden firma sorumlu değildir. FİT VE HAFİF sistemin de özel besin tercihlerine uygun yemek üretimi sadece birebir taleplerde yapılmakta ve VİP hizmete girmekte olup firmanın web sitesinde belirtilen standart günlük ve öğünlük gıda ürünlerinin üretimi yapılmaktadır.

Firmanın ürünleri, kalorisi hesaplanmış 1100 Kalori, 1300 Kalori, 1500 Kalori, 1700 Kalori, 1900 Kalori ve 2100 Kalorilik günlük yemek planlarını, ihtiyaca göre planlanan çeşitli gıda paketlerini ve soğuk sıkım meyve ve sebze sularını içermektedir.

FİT VE HAFİF 5 Günlük Detox Paketi, 5 Günlük Katı-Sıvı Detoks Arınma Paketi, Aralıklı Oruç Paketi, Gebe / Emziren Anne Paketi, Ketojenik Beslenme Paketi, Kişiye Özel Vıp Beslenme Paketi, Ofis Beslenme Paketi, Özel Danışmanlık Paketi, Sağlıklı Beslenme & Kilo Koruma Paketi, Sağlıklı Kilo Alma Paketi, Sağlıklı Kilo Verme Paketi, Sporcu Beslenme Paketi, Vegan Beslenme Paketi, Vejetaryen Beslenme Paketi, Yaz Detoksu Paketi olmak üzere 15 farklı besleme paketini içermektedir. Bu paketler dönemsel olarak artıp azalabilir. (Ramazan Paketi, kampanya paketleri vb gibi) 

Tüm paketler 3 ana ve 2 ara öğün olmak üzere toplam 5 öğün olarak standardize edilmiştir. Danışan ihtiyacına/isteklerine göre öğün sayısı, kalori miktarı ve içerikleri değişiklik gösterebilmektedir.

FİT VE HAFİF bir diyabetik hizmeti vermemekte olup yemek üretimi ve gönderiminden sorumludur. Diyetisyenler alıcının günlük menülerini organize etmeye önderlik etmektedir. Diyetisyenlerin e-mail VEYA telefon yolu ile alıcının beslenmesi ile ilgili yapmış olduğu tavsiye ve yönlendirmeler özel sağlık problemlerinde alıcının özel doktoruna, alıcı sorarak teyit etmesi gerekmektedir aksi takdirde firma oluşacak sağlık sorunlarından sorunlu değildir. Diyetisyenler beslenme programlarında dikkat edilmesi gereken genel tavsiyelerdir.

Eğer alıcının herhangi bir hastalık ya da alerjisi var ise veya bu konuda bir endişesi var ise, Alıcı doktoru ile görüşmesi gerektiğini bildiğini kabul ve beyan eder. Bu konuda firmanın herhangi bir sorumluluğu yoktur.

 1. SÖZLEŞME BEDELİ VE ÖDEME 

 

Sözleşme bedeli, ödeme tarihinde, FİT VE HAFİF tarafından-yemek paketi seçeneklerine ilişkin, firmanın internet sitesi üzerinden yayınlanan ya da telefon hattı üzerinden bildirilen bedeldir.

 Alıcı ödemelerini kredi kartı, havale veya firma tarafından kabul edilen yemek kartları ile gerçekleştirebilmektedir. Servise kayıt olunması halinde sahip olunan paketin toplam tutarı, en geç paketlerin başlama tarihinden 2 iş günü öncesinde saat 16:30’a kadar tahsil edilir. Bu süre içinde ücret tahsil edilemez ya da eksik tahsil edilirse, firma siparişi iptal etme veya değiştirme hakkına sahiptir.

Firmadan alınan servisin fiyatı seçtiğiniz yemek paketine, istenilen öğün sayısına ve toplu olarak satın alınan gün sayısına göre değişiklik göstermektedir.

 1. TESLİM ŞARTLARI VE TARAFLARIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Ürün teslimi, sözleşme bedelinin eksiksiz olarak ödenmesini sonra en erken 2 iş günü sonrasından ya da Alıcı teslim için sonraki bir tarih belirlemişse o tarihten itibaren başlayacaktır.

Firma, ürünleri İstanbul il sınırları dahilinde belirli ilçelere teslim etmektedir. Servis verilen ilçelerin listesini müşteri hizmetlerinden veya web adresindeki servis bölgeleri bölümünden veya firmaya ait telefondan bilgi alınmaktadır.

Teslimatlar, ürün çeşitlerine göre FİT VE HAFİF’e Alıcı tarafından ortaklaşa belirlenen farklı saat dilimlerinde günde bir defa olacak şekilde yapılır. Teslimatlar pazar günleri, resmi tatil ve bayram günleri haricinde yılın diğer tüm günlerinde gerçekleştirilir.

FİT VE HAFİF, kendi ihtiyaçları dahilinde farklı günlerde 2 iş günü öncesinden üyelerine haber vermek koşuluyla servis vermeme hakkına sahiptir.

Alıcının teslimat ve fatura adresleri farklı ise bu hususu firmaya bildirmesi gerekmektedir. Fatura e-fatura veya e-arşiv faturası olarak alıcının mail adresine iletilir.

Firma tarafından eksik bir öğün gönderilirse, kuryeden alıcı paketi teslim aldığı sırada mutlaka tutanak tutmalıdır. Teslimat anında paketin ezik olması, öğün ambalajlarının açık olması gibi herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında paketleri teslim eden kuryeye bilgi verilmesi ve konu ile ilgili tutanak tutulması gerekmektedir. Sorunun firmadan kaynaklandığı durumlarda imkan dahilindeyse, alıcının tercihleri doğrultusunda aynı gün içerisinde geçerli öğünler servis alanımız içerisindeki istenilen adrese teslim edilir. Aksi takdirde 60 gün içerisinde istenilen günde sorunlu olan öğün/paketi alıcı kullanabilmektedir.

Alıcının paketi teslim aldıktan sonra öğünleri ile ilgili herhangi bir sorun olduğunu fark ettiği takdirde konuyu en geç ertesi gün saat 10.00’a kadar ilgili Müşteri Hizmetleri hattına bildirmesi gerekmektedir. Alıcının kendi imkanları ile veya kendisine ertesi gün gelen kurye ile sorunlu öğünleri FİT VE HAFİF mutfağına geri yollaması gerekmektedir. Çalışanlarımızın gözetiminde, aşçılarımızın bulundurulan şahit numuneler ile karşılaştırmak ve yapılacak olan diğer değerlendirmelerden sonra, sorunun firmadan kaynaklandığı durumlarda imkan dahilindeyse, alıcının tercihleri doğrultusunda aynı gün içerisinde geçerli öğünler servis alanımız içerisindeki istenilen adrese teslim edilir. Aksi takdirde 60 gün içerisinde istenilen günde sorunlu olan öğün/paketi alıcı kullanabilmektedir.

Günlük teslimatlar sırasında alıcı tarafından seçilen saat diliminde ve bildirilen adreste paketi getiren kurye 5 dk. süresince alıcıya veya paketin teslim edilmesini bildirilen kişiye ulaşamaz ise paketler/ürünler FİT VE HAFİF iade edilir. Geri gelen paketler aynı gün saat 18:00’a kadar FİT VE HAFİF mutfağında hijyenik koşullarda muhafaza saklanır. Bu süre içerisinde alıcı paketlerini kendisi veya yollayacağı üçüncü bir kişiye teslim fit ve hafif adresinde teslim alabilir. Teslim alınmayan paketler saat 18.00 itibariyle imha edilir ve firmanın yükümlülüğü yerine getirmiş sayılacak olup sorumluluk kabul etmeyecektir.

Trafik, motor kazası gibi olağan üstü sebeplerden ötürü ürünleri teslim etmekte gecikme yaşanabilmekte olup bu durumda paketler normal teslimat saatinden en fazla 2 saat gecikmeli olarak teslimat bölgeleri dahilinde alıcının istediği adrese yönlendirilir. Eğer bu süre 2 saati geçerse o günkü paketi alıcı 60 gün içerisinde istediği bir zaman kullanabilme hakkına sahiptir. Alıcı teslim edilecek paketin geç kaldığını teslimat saat diliminin bitmesinin ardından 30 dk. içerisinde haber vermediği takdirde firma olabilecek aksaklıklardan sorumlu değildir.

 1. TESLİM SONRASI ALICI YÜKÜMLÜLÜĞÜ

FİT VE HAFİF ürünleri, sağlık açısından hijyenik ve özel koşullarda hazırlanıp, bakteri oluşumunu minimuma indirmek amacı ile soğutularak paketlenirler. Alıcı da öğünleri buzdolabında muhafaza etmelidir. Soğuk zincir korumak tamamen alıcının sorumluluğundadır.Firmanın mutfağından çıkan hiçbir üründe koruyucu katkı maddeleri kullanılmadığından tüm ürünler günlük olarak taze ürünler kullanılarak hazırlanır. Alıcının kendisine servis edilen ürünleri ısıtma talimatlarına uygun olarak ısıtması ve en geç teslim aldığı kutunun üzerinde yazan son kullanım tarihinde tüketmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek herhangi bir problemden firma sorumlu değildir.

 1. SÖZLEŞMENİN FESHİ, ERTELENMESİ, DEVREDİLMESİ VE SÖZLEŞMEYE DEVAM EDİLMESİ

Satın alınan servis ile ilgili diyetisyen ve üretim ekibinin çalışmaları en az 2 iş günü öncesinden başlamaktadır. Üretim için gerekli olan malzemelerin alımı en az 2 iş günü öncesinden yapıldığından alıcının satın aldığı paketler iptal edilip ücret iadesi yapılamasa da kalan paketler devredilebilir veya kullanımı daha sonraki bir tarihe ertelenebilir.

Satın alınan paketler ödeme işlemi tamamlandıktan sonra 60 gün içerisinde kullanılabilir. Her türlü erteleme isteğinin saat 16:30 öncesi ve en az 2 iş günü kadar firmanın Müşteri Hizmetleri hattına haber verilmesi, teyidinin alınması gerekmektedir. Aksi takdirde erteleme veya düzenleme gerçekleştirilemez. Aynı şekilde, dondurulan paketlere devam etmek için 2 iş günü öncesinden en geç 16:30’a kadar Müşteri Hizmetleri hattından haber verilmesi, teyidinin alınması gerekmektedir.

Adres ve teslimat saati değişiklikleri için 1 iş günü öncesinden en geç saat 16:30’a kadar değişikliğin  Müşteri Hizmetleri hattından bildirilmesi, teyidinin alınması gerekmektedir.

Tarih değişikliklerinde en az 2 iş günü öncesinden en geç 16:30’a kadar, teslimat saat ve adres değişiklikleri için en az 1 iş günü öncesinden en geç saat 16:30’a kadar alıcının ilgili işlemleri yapıyor olması işleminin gerçekleşmesi için zorunludur.

Paketler ile ilgili talepleri firmanın e-posta yolu ile iletilmesi durumunda 60 dk içerisinde  yazılı geri dönüş alınamaması durumunda teknik aksaklık dolayısıyla e-postanın  ulaşmamış olma ihtimali ile ilgili Müşteri Hizmetleri hattından talebin iletilmesi gerekmektedir. Teknik sebepler ile ulaşmayan taleplerin yerine getirilmemesinden firma sorumlu değildir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler alıcının sorumluluğundadır. Sistemde yapılan düzenlemelerin e-posta yolu ile alıcıya gelmesinin ardından bu e-postayı kontrol etmek ve hata var ise bunların düzeltilmesini talep etmek alıcını sorumluluğundadır.

İade durumu söz konusu olursa teslim edilmeyen ürünlerden üretim bandına girmemiş olanların bedelleri hesaplanacak; bu bedelden, önce varsa uygulanan indirim farkı tutarı ve ardından aylık tutar üzerinden %35 kesinti yapılarak kalan kısmı müşteriye iade edilecektir. Müşteri bu sözleşmeyi imzalayarak bu maddeyi şartsız ve koşulsuz baştan kabul etmektedir.

Firma herhangi bir zaman bu koşul ve şartların herhangi birinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerin web sitesinde yayınlanacak veya günlük paketi içerisinde alıcıya teslim edilecektir. Eğer bu değişiklikler yapıldıktan sonra, alıcı sipariş verir ise yapılan bu değişiklikleri bağlayıcı olarak kabul etmiş sayılır.

 1. ALICI BİLGİLERİNİN GİZLİLİĞİ

Firma, bu sözleşme kapsamında alıcı hakkında edinmiş olduğu bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslarla paylaşmayacağını KVKK çerçevesinde sadece ismi ve telefon bilgilerini firmanın veya firmaya ait diğer projelerde reklam ve tanınım amacı ile kullanacağını Alıcının diğer banka, kredi kartı bilgilerini bu sözleşmedeki yükümlülüklerini yerine getirme kapsamı dışında kullanmayacağını, ve bilgilerinin kaydedilmeyeceğini ve hiçbir şekilde saklanmayacağını taahhüt etmektedir.

 1. MÜCBİR SEBEPLER 

sel, deprem ve afetle, sivil veya askeri makamların eylemleri, dahili karışıklık, harp, grev, yangın, salgın hastalık vb. gibi mücbir sebeplerin meydana gelmesi halinde işbu sözleşmede yazılı taahhütlerini, edimlerini mücbir sebep ortadan kalkıncaya kadar durdurma hak ve yetkisine sahiptir. Bu durumda müşterinin mücbir sebep süresince kullanamadığı paketlerinin kullanım geçerlilik süreleri mücbir sebebin ortadan kalkması halinde kalan süreye eklenecektir. Müşteriler herhangi bir hak kaybına uğramayacaktır.

 1. İHTİLAFLARIN ÇÖZÜMÜ VE YETKİLİ MAHKEME

Taraflar arasında, bu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde firmanın telefon, bilgisayar, mail yazışmaları, ticari defter ve kayıtları, müşterinin bilgisi dahilinde olan ses kaydı kesin delil kabul edilecektir.

İhtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İstanbul İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

FİT VE HAFİFS GIDA İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.                                          ALICI