Ketojenik Beslenme Paketi

2,650.0015,450.00

Ketojenik beslenme paketi yüksek yağ, dengeli protein ve düşük karbonhidrat içeren, kişiye özel olarak hesaplanan bir beslenme programıdırKAHVALTI
AVOKADOLU FRESH SALATA
MANTARLI OMLET
ZAHTERLİ ZEYTİN SALATA


ÖĞLE
BONFİLE FAJITA
YEŞİL SALATA


AKŞAM
AVOKADOLU KETO TACO


1.ARA
KETO MOUSSE


2.ARA
YER FISTIĞI EZMELİ BADEM SÜTLÜ SHAKE

SKU: P00010817 Kategori:

Açıklama

Ketojenik beslenme paketi %70 yağ, %20 protein %5-10 karbonhidrat içeren beslenme programıdır. Amacı vücudun enerji sistemini değiştirmektir. Bu pakette vücudu ketosize sokarak vücudun enerji olarak yağ moleküllerini kullanması hedeflenmiştir. Bu yüzden yağ yakmak için ideal bir paket türüdür. Uzman kadromuz ile her gün farklı menü ve keyifli tarifler kullanarak hazırlanan ketojenik beslenme paketimizin detaylarını beslenme uzmanlarımıza ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Ketojenik Beslenme Nedir?

Ketojenik Beslenme yeterli protein, düşük karbonhidrat ve yüksek yağ içeren bir diyettir. Ketojenik beslenmenin çok değişik şekilleri ve kişiye özel modifkasyonları bulunmaktadır.
Ketojenik diyet uygulayarak hızlı kilo verilmesinin sebebi olarak düşük karbonhidrat alımına bağlı metabolik reaksiyonlar öne sürülmektedir. Vücudun temel enerji kaynağı glikozdur yani karbonhidratlardır. Ancak karbonhidrat alınmadığı zaman vücut gerekli olan enerjiyi yağlardan ve proteinlerden sağlamaya çalışır böylece kilo kaybı başlar ve ilk zamanlarda hızlıdır.

Ketojenik Beslenme Faydaları nelerdir?

Ketojenik diyetin çıkış amacı ilk etapta epilepsi gibi nörolojik hastalıkların tedavisi için oluşturulmuştur. Bu alanda yapılmış olan araştırmalara göre; Klasik ketojenik beslenme ile epileptik çocuklarda nöbet geçirme oranında bir düşüş olduğu gözlenmiş ayrıca daha az karbonhidrat kısıtlaması olan modifiye ketojenik diyet modelleri ile metabolik ve nörolojik sağlık problemlerinde olumlu sonuçlar alındığına dair araştırmalar devam etmekte.

Ketojenik diyetin insülin direnci ve Tip 2 Diyabet gibi sağlık problemleri üzerinde olumlu etkileri olabileceği düşünülmektedir.

Ketojenik Beslenme ve Düşük Karbonhidratlı Beslenme Aynı mıdır?

Düşük karbonhidratlı diyet ve ketojenik diyet sıkça birbirine karıştırılmaktadır. Tüm ketojenik diyetler düşük karbonhidratlı diyettir ancak düşük karbonhidratlı diyetler enerjinin karbonhidrattan gelen kısmının %30-15 arasında sınırlandırmış iken ketojenik diyetler karbonhidrat alımını %5-15 arasında sınırlandırmıştır. Ketojenik diyetler kısa sürede kandaki asit baz dengesini bozarak keton üretimine neden olur iken düşük karbonhidratlı diyetler keton üretimi oluşmasına neden olmadan kandaki şeker seviyesini dengelemede rol oynarlar. Her iki diyet türü de uzmanlar eşliğinde yapılmalıdır.

Ketojenik Beslenme Paketi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz diyetisyenlerimize ulaşabilirsiniz.

Ek bilgi

Gün

Gün Seçiniz, 5 Gün, 10 Gün, 20 Gün, 30 Gün

Kalori

Kalori Seçiniz:, 1200-1500 Kcal, 1600-1800 Kcal