Ketojenik Beslenme Paketi

Ketojenik beslenme daha çok yağ içeren az miktarda karbonhidrat ve yok denecek kadar az protein ile beslenme şeklidir. Bu beslenme programında yağ oranları %70-80 olmaktadır. Diğer diyet programlarına göre çok daha farklıdır. Karbonhidrat %5-%10, protein %15-20 kadardır. Bu programda amaç ilk iki haftada karbonhidrat tüketiminin azaltılmasıdır. Karbonhidrat azaltılıp ya oranı yüksek tutularak bağırsakların temizlenmesi sağlanır.

Ketojenik diyette bakliyat, tahıl ve şekerli besinler ve şeker oranı yüksek olan meyveler yasaktır. Faydalı yağlar ile günlük enerjinizi karşılayabilirsiniz. Bu yağlara ilave olan karbonhidrat ve protein ile günlük alınması gereken kalori miktarı ayarlanır. Bu beslenme programı ile iştah kontrolünüzü yapabilir ve kan şekerinizi dengeleyebilirsiniz.

Günlük alınması gereken kalori miktarı beslenme uzmanları tarafından yaş, boy, cinsiyet ve yaşa göre belirlenmektedir. Kişinin günlük alacağı kalori miktarına göre menüler hazırlamaktayız. Fit ve hafif olarak seçtiğiniz paket türünü gün içerisinde tüketmeniz gereken öğünler olarak hazırlıyor ve adresinize belirttiğiniz saat dilimlerinde teslim ediyoruz.

Katojenik beslenme paketi 3 öğünden oluşmaktadır. Bu programda sabah avokadolu omlet, ceviz, çırpılmış omlet, öğlen ise fajita, narlı rokalı salata,akşam köri soslu mantarlı tavuk gibi bir menü seçebilirsiniz. Ketojenik aralıklı oruç paketi ise 2 öğün için hazırlanmaktadır. Avokalu omlet, ceviz, çırpılmış yumurta, avokado salata, ezogelin çorba, biber dolması gibi seçenekler bulunmaktadır.

Katojenik beslenmenin amacı vücudun enerji sistemini değiştirmektir. Bu pakette vücudu ketosise sokarak yağ moleküllerinin yakılması hedeflenmektedir. Özellikle yağ yakımı için diyet programı arayanlar beslenme uzmanlarına danışarak bu beslenme şeklini tercih edebilirler.

Bu diyet programını sağlıklı olan herkes uygulayabilir. Kişinin günlük alması gereken kalori miktarına göre hazırlanan menüler tüketildiğinde kilo verme başlayacak istediğiniz ideal kilonuza kavuşacaksınız.

Anlık Sipariş