ArabicEnglishTurkish
Beslenme Kas 10
Diyetisyen Tutku SULUDERE 0 Yorum

Insulin Direnci Beslenme Diyet 300x200, Kapıda Yemek Servisi - Fit ve HafifVücuttaki şekeri kontrol etmek için salgılanan insülinin etkisini göstermesindeki zorluk olarak ele alınmaktadır.
Normal şartlarda vücut şekeri 1 ünite insülin ile kontrol altına alabiliyorken insülin direnci olan bireylerde, vücut 2-3 ünite insülin salgılamak durumunda kalır. İnsülin direnci arttıkça, şeker kontrolünü sağlamak için insülin de artmış olur. Bu da vücutta gereğinden fazla insülin salgılanması anlamına gelir.
Vücuttaki yağ oranının artması insülin direncine, insülin direnci de vücuttaki yağ oranının artmasına yani obeziteye neden olur (Kısır döngü)

Glisemik indeksi yüksek yiyecekler ile beslenildiğinde kan şekerinde ani bir yükselme ve aniden düşme gerçekleşir. Bu da insülin duyarlılığını azaltır. ○ Glisemik indeksi yüksek besinlerle beslenilmesi kilo vermeyi zorlaştıran etmenlerden bir tanesidir.

İnsülin direncinde sağlıklı ve dengeli öğünlerin tüketimi ile kilo kaybetmek zor değildir. Sağlıklı kilo verme paketlerimiz ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

 

                                                                                              DİYETİSYEN TUTKU SULUDERE