Merhabalar ben Fit ve Hafif Baş Diyetisyeni Tutku SULUDERE. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. Üniversite hayatım boyunca Hacettepe Üniversitesi başta olmak üzere özel ve devlet hastanelerinde, kurumsal danışmanlık kliniklerinde ve toplum sağlığı merkezlerinde stajlarımı başarıyla tamamladım. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde poliklinik ve klinik beslenme üzerine erişkin ve çocuk hastalarla çalıştım. Endokrin ve dahiliye polikliniklerinde, nefroloji, kardiyoloji, onkoloji ve çocuk hastalıkları servislerinde ayrıca nutrisyon destek ünitesinde görev aldım. “Yetişkin Bireylerde Akdeniz Tipi Beslenme ve İşlenmiş Besin Tüketimi Arasındaki İlişki”, “Besin Tüketim Sıklığı Geliştirme” ‘’Psikobiyotikler ve Nörolojik Hastalıklar Üzerine Etkisi’’ üzerine çalışmalar yürüttüm.  SBÜ. Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gebe ve emzirme döneminde beslenme ile ilgili Hacettepe Üniversitesinde aldığım profesyonel eğitimi pratiğe çevirdim.

Sağlık Bakanlığı Ankara Beştepe Aile Sağlığı Merkezinde, Halk Sağlığı ve Toplum beslenmesi konusunda görev aldım.

Türkiye’nin önde gelen kliniklerinde Yönetici Diyetisyen ve Baş Diyetisyen olarak çalışma hayatımı sürdürdüm.

Meslek hayatım boyunca başta klinik diyetisyenliği, kurum diyetisyenliği ve sporcu diyetisyenliği olmak üzere diyetisyenliğe dair her alanda yer almaya çalıştım.

Türkiye Diyetisyenler Derneği çalışmalarında aktif olarak yer aldım.

Besin ilaç etkileşimleri, gıda güvenliği, alternatif diyetler, mikrobiyota, sporcu beslenmesi, diyabet diyetisyenliği eğitimleri başta olmak üzere birçok eğitim ve kurs programına katılarak kendimi geliştirme fırsatı yakaladım.

Meslek hayatım boyunca insan sağlığında ‘’dengeli, düzenli ve yeterli beslenmenin’’ önemini bilerek ve uygulayarak devam ettim. Beden sağlığının bütüncül bir yaklaşım gerektirdiği inancıyla, danışanlarımın yaşam kalitesini yükseltmek ve edindikleri kazanımları hayat boyu sürdürmelerini sağlamak ilkesiyle profesyonel sağlık hizmeti vermeye Fit ve Hafif’te devam etmekteyim.

Dünya mutfağına olan ilgim sayesinde Aşçılık bölümüne devam etmekteyim.

Öğrendiğim bilgiler ışığında; Fit ve Hafif bünyesinde kilo yönetimi, hastalıklarda beslenme, sporcu beslenmesi, gebelik ve emzirme döneminde beslenme, alternatif diyet yöntemleri (ketojenik, vegan, vejetaryen, FODMAP diyeti, glutensiz, laktozsuz beslenme vb) gibi başlıklar altında kişiye özel danışmanlık ve menü hizmeti vermekteyim.