Merhabalar, ben Fit Ve Hafif Diyetisyeni İrem YAZAR. Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. Lisans eğitim sürecim ve sonrasında alanımda sayısız eğitim programlarına katılarak beslenme biliminin değişip güncellenen yapısında her zaman yenilikçi olmayı ilke edinmiş bir Diyetisyen oldum. Diyet danışmanlık merkezleri, özel klinikler, toplu beslenme birimleri, klinik beslenme danışmanlığı veren kurumlar ve özel/devlet okullarında beslenme danışmanlığı sunarak stajlarımı tamamladım. Stajlarım esnasında kendimi daima geliştirmeyi hedef alarak iş hayatıma yansıyacak tecrübeler edindim.

Anne rahminde başlayan beslenme serüveninde doğru alışkanlıkların kazanılması adına yürütülen “Diyetisyenimle Sağlık” sosyal sorumluluk projesinde yönetim kurulunda eğitmen olarak görev olarak birçok çocuğa ulaşıp sağlıklı beslenme kavramının aşılanmasını sağladım.

Beslenme trendlerinin güncellendiği günümüzde bitkisel beslenmenin üzerine çalışmalar yaparak fonksiyonel tıp ve toplu beslenme hizmetinin harmanladığı bir kurumun mutfağında sorumlu diyetisyen olarak vegan danışan takibini yürüttüm.

Sağlıklı pişirme teknikleri, doğru gıdaya ulaşma ve soframıza gelip tüketimimize kadar olan sürece duyduğum ilgiyle birlikte kariyerime şu anda toplumun sağlıklı ve dengeli beslenmesini misyon olarak belirlemiş “Fit ve Hafif” bünyesinde tıbbi beslenme tedavisinde beslenme danışmanlığı vererek devam ettirmekteyim.